úkoly pro děti 8

Vážení rodiče,

posíláme zase Matýskův příběh a várku úkolů pro vaše ratolesti.

 

  • Matýskovy příběhy - opět příběh přečteme, klademe otátky k textu, popř.  necháme dítětem převyprávět; šnečky hledejte na procházce, šneka si vymodelujte, upečte z těsta,nakreslete, namalujte - dle možností a fantazie (:
  • diktát - prostorová orientace - do okýnek dle pokynů můžete zakreslit i jiné obrázky, které vás zrovna napadnou, nebo které dítě kreslí rádo. Důležité je, aby obrázek správně umístilo. Můžete trénovat i třeba při prostírání stolu, uklízení hraček atp.

 

  • hláska "S" a  "Š" ve slově - kromě práce s pracovním listem lze opět procvičovat i na procházce (: -   je ve slově "šnek" Š ?   (:(: atp.
  • první hláska - na barevném obrázku je barevný předmět, pojmenujeme jej a určíme první hlásku. V příslušném čtverečku hledáme černobílý předmět, který začíná na stejnou hlásku jako předmět na barevném obrázku. Jakmile ho najdeme, vybarvíme.
  • roční období - zopakujte názvosloví ročních období a jejich charakteristiku, poté děti přiřazují k symbolům jednotlivé činnosti či předměty, které jsou zde vyobrazené

přejeme Vám hezké a pohodové  chvíle s dětmi a hooodně zdravíčka

za paní učitelky Katka

 

 

Adresa

MŠ Klíčany
Ke školce 39
250 69 Vodochody

Kontakt

Telefon: 284 89 14 06
Mobil: 736 481 578 - přízemí MŠ (Žabičky)
Mobil: 731 315 843 - patro MŠ (Rybičky)